Ora exacta

vineri, 27 ianuarie 2012

Liga Campionilor

Etapa Nr. 5

Aceasta etapa a adus fata in fata campioanele Turciei Trabzon Academy respectiv a Romaniei Estrella Fc pe cocheta Academy Arena in fata a 8.400 de spectactori ce asteptau cu sufletul la gura deznodământul partidei. Gazdele porneau ca mari favoriți ai acestei întâlniri, mai ales ca team-ul oaspete se gasea inaintea rundei pe ultima treapta a clasamentului cu doar 2 puncte acumulate dupa cele 4 meciuri disputate. Turcii intra decisi pe arena de iarba si se stabilesc treptat in jumatatea oaspetilor, avand in goalkeeperul  http://soccer.powerplaymanager.com/ro/jucator.html?data=506547-ernest-negru in mare forma, romanii rezista ferm in fata unei echipe dezlantuite. O prima repriza oarecum anosta fata de pretentiile ridicate ale fanilor, saldata insa cu 4 cartonase galbene, cate doua fiecarei echipe. Repriza secunda aduce o mai mare prezenta a romanilor in terenul advers, insa fara prea mult efect asupra tabelei de marcaj. Singurul moment cu adevarat important al acestei de-a doua reprize a reprezentat fara echivoc eliminarea jucatorului ceh al echipei Trabzon Kaloc dupa cumul de galben. Meciul continua sa lancezeasca lasand vaga impresie ca ambele combatante sunt multumite cu acest scor, mai ales dupa stirea ca in cealalalta disputa, sarbii de la Machva Raven a dispus in deplasare cu scorul de 2-0 echipa bosniaca Kresevo Team.