Ora exacta

marți, 24 ianuarie 2012

Campionat

Etapa Nr. 15

Dupa esecul din Cupa Romaniei unde campioana Estrella Fc a iesit pe "usa din dos", formatia mureseana sa deplasat in Covasna pentru meciul in fata gazdelor de la Kopacok, o echipa clasata pe treapta a 7-a a clasamentului. Un meci-derby asadar pe care muresenii il privesc cu incredere. Insa socoteala de acasa nu prea sa potrivit cu cea din targ si curand muresenii simt un fior rece pe sira spinarii, gazdele ataca cu toate liniile si doar imprecizia acestora au facut ca scorul de 0-0 sa se mentina multa vreme. In cele din urma inevitabilul se produce in minutul 35, atunci bine servit de Grama, Chilianu indeplineste o simpla formalitate si Kopacok preia conducerea. Simtind ca pot realiza mult mai mult, gazdele continua forcingul si in prelungirile reprizei Sofian puncteaza pentru 2-0. Muresenii isi revin dupa pauza si reduc diferenta prin varful Pruna, dar scorul final avea sa fie adus de Grama in minutul 75, al carui sut il surprinde total nepregatit pe Sotnikovs 3-1.