Ora exacta

duminică, 22 ianuarie 2012

Cupa Romaniei

Etapa nr. 5 din ediția cu numarul 6 a Cupei Romaniei a adus fata in fata pe Arena Leilor din Tg-Mures echipele Estrella Fc, liga I si Bayern Szeklerburg din liga II.2. O partida aparent la discretia gazdelor. Si la care managerul tiberiulucian gaseste de cuvinta sa trimită pe teren formația secunda. Un risc asumat si care pare sa de-a roade, formatia mureseana ataca in valuri cu toate liniile si rateaza cu carul. Motiv de ingrijorare pentru cei 17.600 de spectactori. Muresenii maresc strocul in cea de-a doua parte a meciului, insa ratarile uneori monumentale ale jucatorilor gazda fac ca cele 90 de minute scurse sa te termine cu scorul de 0-0. Asadar avem prelungiri. Fanii gazdelor isi aclama favoritii si par sa aiba un nou motiv de fericire, minutul 100 aduce un cartonas rosu oaspetilor, jucatorul Forascu fiind eliminat dupa cumul de galbene. Si totusi, pe un contra-atac fulger, oaspetii dau lovitura de gratie gazdelor in minutul 116 prin jucatorul Ruicu lasat liber in careul mare si acesta nu iarta. Muresenii nu reusesc sa digere prea bine acest rezultat mai ales ca erau favoriti certi in aceasta disputa. Scor final 0-1 dupa prelungiri si o eliminare dupa un meci extrem de straniu.