Ora exacta

vineri, 20 ianuarie 2012

Liga Campionilor

Etapa Nr. 4

Cu mic, cu mare fanii echipei de pe malurile Muresului, Estrella Fc si-au asigurat biletele pentru confruntarea de Liga Campionilor impotriva campioaneil Serbiei Machva Rabbits pe Arena Leilor o echipa net superioara gazdelor. Cu toate acestea, sperantele acestora din urma erau mari. Iar fluierul de start al partidei ia gasit pe jucatorii mureseni in terenul sarbilor, fara efecte pe tabela de marcaj. Apararea atenta a acestora le-a zadarnicit din fasa orice incercare. Ba mai mult, oaspetii se afla la originea celor mai periculoase actiuni ale primei reprize, iar daca in poarta celor de la Estrella Fc nu s-ar fi aflat, http://soccer.powerplaymanager.com/ro/jucator.html?data=506547-ernest-negru, atunci scorul ar fi fost cu siguranta altul. In cele din urma se aude fluierul de sfarsit al reprizei spre usurarea gazdelor. Muresenii isi pun sperante in cea de-a doua parte a meciului, insa aceasta decurge aproape identica cu cealalalta repriza. Totusi vine minutul 74, minut in care Estrella Fc are o sansa foarte mare de a deschide scorul, insa penalty-ul executat de golgheterul ligii din sezonul trecut http://soccer.powerplaymanager.com/ro/jucator.html?data=2522558-jakub-kubecka, rateaza cu seninatate. Meciul scade in intensitate si in cele din urma scorul final va ramane cel de la inceput, adica 0-0. Al doilea egal al campioanei Romaniei.