Ora exacta

duminică, 15 ianuarie 2012

Campionat

Etapa nr. 12

In fata unui stadion arhiplin, Estrella Fc a intalnit formatia nou-promovata FC Steaua Vulcan, o echipa aflata in zona inferioara a clasamentului. Motiv pentru care managerul formatiei gazda, tiberiulucian, a decis ca sa continue cu titularizarea rezervelor. Un lucru nu tocmai pe placul celor 16.400 de spectactori. Dar s-au inselat, "Copii teribili" au pus la respect inca din minutul 3 formatia vizitatoare prin golul realizat din lovitura libera de http://soccer.powerplaymanager.com/ro/jucator.html?data=6585729-raul-gradinariu de la 17 metri. Oaspetii incearca sa revina, dar goalkeeperul leton http://soccer.powerplaymanager.com/ro/jucator.html?data=4822898-klavs-sotnikovs apara formidabil lovitura de penalty din minutul 36, o ratare pe care Grozavu de la Steaua nu o poate explica nici acum. Repriza secunda, ca si prima, e dominata usor de formatia oaspete, insa tot muresenii reusesc sa puncteze. Si inca de doua ori, mai intai prin http://soccer.powerplaymanager.com/ro/jucator.html?data=5404980-necula-visarion in minutul 74, ca apoi http://soccer.powerplaymanager.com/ro/jucator.html?data=7478114-gabi-trepadu stabileste scorul final la 3-0. Spre bucuria fanilor.